Virkon S 200g.
Virkon S 200g.

VIRKON S preparat dezynfekujący oparty na związkach utleniających. Wykazuje szeroką aktywność bójczą wobec barterii, wirusów i grzybów. Przeznaczony więc jest do stosowania w każdych warunkach, gdzie konieczne jest przeprowadzenie, dokładnej i skutecznej dezynfekcji. Wydajny : 1 dużą łyżkę należy rozpuścić w 1 l letniej wody.

19,50 zł 21,00 zł -1,50 zł
Dostawa w ciągu 1-2 dni robocze
Czas dostawy 1-2 dni robocze

Opis

Wielu hodowców uważa VIRKON za najlepszy preparat do dezynfekcji, co tylko potwierdza skuteczność jego działania.

Preparat przeznaczony min. do dezynfekcji pomieszczeń dla zwierząt, sprzętu i środków transportu oraz jaj wylęgowych i wody przeznaczonej do picia dla drobiu.

Do łatwego rozprowadzania VIRKON polecamy spryskiwacz 0,5 L, którym łatwo dozować odpowiednią dawkę preparatu. Może być stosowany w ogniskach chorób zakaźnych w tym w zwalczaniu ASF, pryszczycy, ptasiej grypy.

Zakres działania:

W zalecanych stężeniach preparat działa bakteriobójczo, wirusobójczo i grzybobójczo.

Sposób użycia:

Preparat należy stosować na powierzchnie wstępnie oczyszczone i umyte, zarówno do przeprowadzenia dezynfekcji profilaktycznej, jak i w warunkach zagrożenia epizootycznego. Preparat może być nanoszony na odkażane powierzchnie poprzez mycie, wycieranie, oprysk lub drobnokroplisty oprysk z użyciem aparatów ciśnieniowych.

Dezynfekcja profilaktyczna: stosować roztwór 1% (1 kg preparatu rozpuścić w 100 l letniej wody lub 10 g w 1 l letniej wody). Czas działania 30-60 min.

Dezynfekcja w ogniskach chorób zakaźnych: stosować roztwór 2%, 300 ml/m² (2,0 kg na 100 litrów letniej wody lub 20,0 g na 1 litr). Czas działania 60 min.

W zwalczaniu wirusa pryszczycy: preparat jest skuteczny już w rozcieńczeniu 1:1300, zalecane stężenie – 0,5-1%, czas działania 30-60 min.

W zwalczaniu wirusa H5N1 ptasiej grypy: preparat jest skuteczny w rozcieńczeniu 1:1000, zalecane stężenie 1%, czas działania 60 minut.

Baseny i maty dezynfekcyjne: 0,5-2,0% roztwór, wymieniać co dwa dni lub w miarę zanieczyszczenia.


Szczegóły produktu

PRODUKTY POWIĄZANE